Renklerin Işığından Çocukların Düşlerine Yolculuk

Bir yetişkinin çocukların düş dünyalarına  erişebilmesi için kullandığı dil kadar yaratıcılığının sınırları da çok önemli. İşte bu sınırları da ustaca kullanan, renklerin ışığını soluyarak, ışık hızında çocuklarımızın düşlerine süzülen sevgili yazar Aytül Akal, çok özel paylaşımlarıyla Zamane Çocuk için hazırladığımız 'TERS KÖŞE' dizisinin  ilk konuğu oldu. Aytül Akal'ın renklerin ışığından çocukların düşlerine uzanan serüvenine dair çok özel anektodlar ve yaşama hangi çerçeveden baktığıyla ilgili çok özel paylaşımlar...;    

BİLLUR OCAK

editor

Smile

Zamane Çocuk

Çocukların büyülü dünyasına girmeyi başarabilen usta yazarların hangi çerçeveyle dünyayı gözlemlediklerini merak eder dururum. Çocuklarımızın dilini çözümlerken, duygularını anlayabilmek için aşamadığımız sınırlar, açamadığımız kapılar karşısında bizler son derece zorluk çekerken, onlar nasıl oluyor da  bu engelleri kolayca aşabiliyorlar...Teknik olarak çocukların belirli bir yaşa gelmeden soyutu anlamlandırabilmesinin mümkün olmadığını söyleyen uzmanlar yanılıyor olabilir. Çünkü öyle özel yazarlar var ki, en uçuk hayallerle kurguladıkları hikayeler, çocuğun yaşamı anlamlandırabilmesi için ihtiyacı olan anahtar cümleleri kulağına fısıldayıveriyor.

Röportajın tamamı: Zamane Çocuk


+ 2
+ 0

Aytül Akal

© Copyright 2011. Aytül AKAL

Tüm Hakları Saklıdır.

All rights reserved

 

aytulakal.com, bağımsız, kişisel web sitesidir. Bu sitenin içeriği, yazılı izin alınmadıkça hiç bir şekilde kullanılamaz.

 

 

Yabancı Yayıncılarım

Not: Amazon.com yurtdışında yayımlanan kitaplar için kaynak olarak kullanılabilir.