CROWD OMNIBUS TOUR

Avrupa ülkelerinden Lettretage, Migren Voiman Liitto, Forum Standpark ve Ideogramma adlı edebiyat kuruluşlarının 12 Avrupa ülkesini kapsayan yaratıcı kültür programı Crowd'un Forum adlı bölümü edebiyat etkinliklerini ve edebiyatçıları haritalayan bir uygulama yanında OMNIBUS projesi 3 Mayıs tarihinde Helsinki'de start verdi. 12 Avrupa ülkesini 100'den fazla Avrupalı yazar Edebiyat Yolları adı verilen değerlerle ziyaret etti. Avrupalı yazarlar her gittikleri ülkede yerel yazarlarla buluşup birlikte sunumlar yaptı. Bu sunumlar Ingilizce ve Türkçe olarak 6 Temmuz Çarşamba günü Semiha Berksoy Opera Vakfında edebiyatseverlere sunuldu.
Avrupalı yazarlara ilk konukseverlik deneyimlerini, bir gün önce benim evinde yaşatmak istedim. Böylelikle çok hoş zaman geçirip sunum öncesinde kaynaştık.
Finlandiya"dan Pauliina Haasjoki, Kıbrıs'tan Angela Kaimaklioti, İzlanda'dan Eirikur Orn Norodahl, Avusturya'dan Jöerg Piringer, Danimarka'dan Martin Glas Serup, Türk yazar arkadaşları ile eşleşti. Birlikte edebiyat ve dostluk dolu iki gün geçirdikten sonra Omnibus Istanbul yazarları ile yeni edebiyat yolları kesişmiş oldu.
Böylece, Omnibus projesinin amacı olan Avrupalı yazarların ve edebiyatseverlerin canlı olarak buluşmaları ve birbirlerini daha yakından tanımaları hedefine ulaşılmış oldu.
Tam da şeker bayramına denk düşen (5-6 Temmuz) bu etkinlikten birkaç kare paylaşıyorum…

crowd omnibus


+ 5
+ 0

Aytül Akal

© Copyright 2011. Aytül AKAL

Tüm Hakları Saklıdır.

All rights reserved

 

aytulakal.com, bağımsız, kişisel web sitesidir. Bu sitenin içeriği, yazılı izin alınmadıkça hiç bir şekilde kullanılamaz.

 

 

Yabancı Yayıncılarım

Not: Amazon.com yurtdışında yayımlanan kitaplar için kaynak olarak kullanılabilir.