Kısaca Aytül AKAL

Aytül Akal

 

Büyüyünce yazar ya da şair olmak, Akal’ın çocukluk düşüydü. 1973 yılından itibaren, dergilerde yazmaya başladı. Öyküleri, masalları, şiirleri dergi ve gazetelerde yayımlandı. Aynı süreçte köşe yazıları yazdı, röportajlar yaptı.

1982 yılında şiirlerini topladığı “Kent Duygusu” adlı kitabından sonra, masallarını topladığı ilk çocuk kitabı “Geceyi Sevmeyen Çocuk” 1991’de yayımlandı ve Akal o tarihten sonra çocukların büyülü dünyasına dalarak, çocuklar ve gençler için yazmaya başladı. Konferanslar vererek, kitaplarını imzalayarak, çocuklarda okuma kültürünün yerleşmesine katkı vermeye çalıştı. Aynı zamanda sosyal projeler geliştirerek, çocukların kişilik gelişimi ve kendilerini tanımaları konusunda çalışmalar yaptı.

170'i aşkın yayımlanmış kitabından 56 tanesi, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Farsça, Bulgarca ve Arapça’ya çevrilerek yurt dışında yayımlandı (Mayıs 2019 itibarile.)


+ 265
+ 224

Aytül Akal

© Copyright 2011. Aytül AKAL

Tüm Hakları Saklıdır.

All rights reserved

 

aytulakal.com, bağımsız, kişisel web sitesidir. Bu sitenin içeriği, yazılı izin alınmadıkça hiç bir şekilde kullanılamaz.

 

 

Yabancı Yayıncılarım

Not: Amazon.com yurtdışında yayımlanan kitaplar için kaynak olarak kullanılabilir.